İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Su baskını sigortası + Su tasarrufu, yaklaşık 100 TL

Su tesisatının patlaması yüzünden evini su basan ve zarara uğrayanlar yazacağım konunun önemini çok daha iyi bileceklerdir. Umarım bu kötü olayı henüz yaşamamış olanlar vakit geç olmadan önce anlatacağım sudan ucuz tedbiri alırlar.

su basınç regülatörü - su basınç düşürücü

Su baskını sonucunda eşyalarınız, parkeleriniz ve alt kattaki komşunuz zarara uğrayabildiği gibi, durumun farkına vardığınızda yaşayacağınız panikle kayarak, geçmişte benim başıma geldiği gibi düşüp bir yerinizi kırabilirsiniz.

Evinizi sigortalatarak maddi zararların önüne geçebilirsiniz. Peki, yapacağınız ufak bir masrafla bu berbat duruma düşmemeye ne dersiniz? Üstelik 15 dakika içinde ve 100 lirayı bulmayacak bir maliyetle sadece evinizi ve sağlığınızı korumakla kalmayıp, çamaşır makinenizi, bulaşık makinenizi, kombinizi ve su armatürlerinizi çok daha uzun ömürlü kullanacaksınız. Tüm bunların yanında da basınçlı suyun yarattığı gürültüyü önleyecek ve %25 ‘e varan su tasarrufu yapmış olacaksınız.

Su tesisatın en zayıf noktasından patlayarak  su baskınına yol açmasının nedeni şebeke suyu basıncının bölgeye ve günün belli saatlerine göre değişiklik göstermesidir. Tesisattaki şebeke su basıncı genellikle kullanımın az olduğu gece saatlerinde artar ve tesisatınızda bulunan en zayıf noktayı patlatır. Bu zayıf noktalardan biri armatür bağlantı hortumlarıdır. Çünkü çelik örgü olması gereken bu bağlantı hortumları maliyet kaygılarıyla alüminyum kullanılarak yapılmaktadırlar. Zamanla korozyona uğrayan bu hortumun örgü yapısı zayıflamakta ve basınca dayanamayarak patlamaktadır.

Tüm bu risklerden kurtulmak için yapmanız gereken bir su tesisatçısı çağırarak, su sayacınızın çıkışına bir adet su basınç regülatörü veya diğer adıyla su basınç düşürücü taktırmanız olacaktır.

Suyunuzu daha güvenli ve ekonomik olarak güle güle kullanınız.

Yorumlar kapatıldı.

Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 1 | Dün 0 | Bu Hafta 1 | Bu Ay 1 | Toplam 1