İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar” sergisi.

Sainte Pulchérie Lisesi, “Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar” yarışması finalistlerinin eserlerini 23 Mart ve 7 Nisan 2015 tarihleri arasında okulun sanat galerisi Od’A Ouvroir d’Art’da sergilemektedir. Sanatçıların resim, heykel, enstalasyon ve fotoğraf kategorilerindeki en iyi eserleri sanatseverlerle buluşmakta.

İlber Ortaylı - Tuğba Yüksel

Frankofoni ayı kapsamında gerçekleştirilen bu sanat yarışması, Maçka Sanat Galerisi ve Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art tarafından düzenlenmektedir. Heyecan ve merak uyandıran bu yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından toplamda 111 sanatçı başvurmuştur. Başvurular arasından seçilen 19 sanatçının eserleri sergilenmeye layık görülmüş ve 24 Mart 2015 gecesi Fransız Sarayı’nda yapılan bir törenle ödül kazanan yarışmacılar ilan edilmiştir.

Türkiye’den Yeni Nesil, Genç Çağdaş Sanatçılar

Ödül konuşması

Sainte Pulchérie Lisesi Müdürü ile birlikte

Yarışma birincisi kızım Tuğba YÜKSEL seçilince baba-kız sevinçten havalara uçtuk. Kızım fotoğraf çalışmalarında yeni bir başarıya daha imza atmıştı ve ödül olarak Cité internationale des Arts Paris’te sanatçı rezidansında iki ay misafir edilme hakkı kazanmıştı. Umarım daha güzel başarılar için iyi bir başlangıç olur.

Sergiden hatıra

Aile hatırası

Kızımla birlikte Fransız Sarayı'nda

Bu arada tören sırasında çok sevdiğim ve hayran olduğum insan Prof. İlber ORTAYLI ile de tanışma fırsatını bulduğum için de ayrıca çok mutlu oldum.

Dünya tatlısı İlber ORTAYLI ve ben

Tüm genç sanatçılara çok daha güzel başarılar dilerim.

Yorumlar kapatıldı.

Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 76 | Dün 125 | Bu Hafta 723 | Bu Ay 2708 | Toplam 268617