İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anıtkabir’de bir deli drone!

Çok meşgul ve kötü geçen yaz döneminde yazmak fırsatını ancak şimdi buluyorum. Aslında tüm haberler can sıkıcı olduğundan yazmak ta biraz içimden geçmedi.

Anıtkabir'de bir deli drone!

Anıtkabir’de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde alan üzerinde uçan sahipsiz! drone (insansız Hava Aracı) hareketliliği yaşandı. askeri görevliler, havadan çekim yapan insansız aracı görünce aşağıda görev yapan TRT kameramanlarının yanına geldi. Aracın kendilerine ait olup olmadığını sordu ve ‘aksi takdirde aracın vurulacağını’ iletti. Sonuç olarak dronun TRT!ye ait olduğu ve Anıtkabir yönetimine haber verilmeden uçurulduğu anlaşıldı.

Böyle önemli bir yerde ve devletin ileri gelenlerinin toplandığı bir alanda bu sorumsuz davranış insanı her alanda güvenlik konusunda endişelere sevk ediyor. Patlayıcı yüklenmiş bir dronun alan üzerinde kolaylıkla sokulabilir olduğunu görüyoruz. Üstelik havada patlatmak da kötü sonuçlar doğurabilir.

İçinde bulunduğumuz günlerde buna benzer düşündürücü olaylar var. Örneğin sahte trafik kazası ihbarlarıyla vurulan polisler ve aynı aldatmanın devam etmesi!

İnsanımızın ve vatanımızın güvende olduğu düşüncesine şu günlerde daha fazla ihtiyacımız var.

Yorumlar kapatıldı.