İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bana gaz yapanlar listesi. Sizinkiler?

Bana gaz yapanlar listesi aşağıdadır. Bir göz atın bakalım size de aynı şeyler gaz yapıyor mu?

Bana gaz yapanlar listesi

935 lira maaşla, evi olan bir karı kocanın, hele bir de hala okuyan bir çocukları varsa, nasıl geçineceklerini açıklayabilen varsa rica edeyim. Bunu açıklayabilecek matematik dehası çıkarsa hazır buradayken bir de aynı emekli ailenin evi olmadığını varsayarak bir hesap daha yaparsa seviniriz.  Üstelik en az üç çocuk tavsiyesi yapılıyor  (RTE)  Bu insanların yarın ailelerine bakabilme garantisini nasıl veriyorsunuz? Gaz yapıyor biline!

Pembe domates üreticinin serasında 60 kuruş. Aynı domates aynı şehirde ki markette 5.60 lira (CNN). Ohhh ne güzel. Emekli hastaneye gider, maaşından gıdım gıdım yaklaşık 10 lira kesinti yapılır. Ama aynı emekliye domatesi tam 5 lira karla satarlar kimse karışmaz. Neymiş, serbest piyasa ekonomisi. Sağlıkta gösterilen dilenci gibi 1 lira, 3 lira toplama hassasiyetini bu konuda da bekliyorum. Gaz yapıyor biline!

Yaşı 60 ı geçmiş insanlar yeniden dönüşüm ve dış cephe yalıtımı gibi işlerin maliyetlerini nasıl karşılayacaklar? Bu insanlara hiç rahat yok mu? Gaz yapıyor biline!

Bugün 3500 USD olan milli geliri önümüzde ki on yılda 10 000 Dolara, yirmi yılda da 15.000 Dolara çıkarmaya çalışıyorlarmış (RTE). Yahu bu milli gelir 10 bir yıl önce ne kadarmış da 10 bir yılda ancak 3500 Dolar olmuş? 10 bir yılda ancak 3500 dolar olan milli geliri, önümüzde ki 10 yılda 10.000 Dolara nasıl çıkaracaksınız?  Gaz yapıyor biline!

Açtığınız ihaleleri yap işlet devret şeklinde verdiğinizden para harcamadığınız gibi, para da kazandığınızı söylüyorsunuz. Kimler kazanıyor bu paraları? Aralarında 800 lira gibi büyük paraya bir çalışan işçiler veya  900 lira civarında paraya geçen emekliler de var mı? Yoksa yıllardır olduğu gibi buna da şükür mü diyelim?   Gaz yapıyor biline!

Niçin AVM yerine ağır sanayiye, araç üretimine, teknolojiye ve elektronik companent üretimine ağırlık vermiyorsunuz? Kriz ortamlarında ayakta kalan ülkelerin gelir kaynakları inceleniyor mu? Japonya’nın 1970 krizinde bir gecede tekstili bırakıp elektroniğe geçtiğini biliyor musunuz? Bu şekilde milli gelir hakkındaki öngörülerinizin elle tutulur bir algoritması var mıdır?  Gaz yapıyor biline!

Bakanınız 800 lira büyük para, geçinirsiniz! dedi (FÇ). Bu tür alaycı açıklamalar Zehirli gaz yapıyor biline!

Zeytinburnu’nda  İstanbul’un silüetini delen, illegal olarak yapılmış iki adet kuleyi gözümüzden kaçmış diyerek geçiştirip (KT) Gezi Parkı konusunda ki ısrarınızı hiç anlayamıyorum. Seçim sözleriniz arasında o iki kule de var mıydı?  Zehirli gaz yapıyor biline!

%50 yi kontrol etmekte zorlanma açıklaması (RTE) çok talihsiz bir açıklamaydı. Daha da talihsizi iktidarın bu hafta miting yapacağı duyumları.   Zehirli gaz yapıyor biline!

Çocukluğumun geçtiği, belki sizin de oynamaya geldiğiniz Tepebaşı Parkını Tahsin Şahinkaya halkın elinden almıştı. Gezi parkı konusunda da darbecilere karşı bir intikam duygusu mu var acaba?  Gaz yapıyor biline!

Bu kadar sorunlarımız varken, onları çözmek yerine, olmayan muhalefete saldırılarımız için zaman ayırmanız Zehirli gaz yapıyor biline!

Dini inanışlarımıza göre yanlış anlaşılabilecek her durumdan ve her sözden kaçınmak gerekiyor. Üstelik bu konuda daha dikkatli olması gereken devlet büyükleri bu tür hataları hiç yapmamaları gerekiyor. İki ayyaş yerine üç-beş ayyaş denilebilirdi. Aynı hata! dün yine yapıldı. Gezi Parkında ki ağaç sayısı 15 olarak zikredildi (RTE). Resmi sayıyı ben vereyim! 516 efendim. Tam 516 adet çok tecrübeli çınar gibi çınar ağacı. Bu hatalar!  Gaz yapıyor biline!

Sigara yasağı ile hayatını uzattığınız insanlara, İTÜ’nün GDO ‘lu  raporu verdiği pirinçleri bakan Eker ‘in raporu ile yedirdiniz.   Zehirli gaz yapıyor biline!

Yazı hep devam ediyor..

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktif Ziyaretçi 2 | Bugün 118 | Dün 109 | Bu Hafta 118 | Bu Ay 2962 | Toplam 268871