İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cinsel istismar önergesi layığını buldu!

Cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın ertelenmesini öngören yasa teklifinin komisyona geri çekildiği açıklandı. Sebep olarak da CHP’nin kışkırtmasının başarılı olduğu açıklandı. Acaba gerçekten böyle mi yoksa asıl kışkırtma ortaya sunulan bu sebep mi?
AKP oylarının % 60  ve üstü değerlere vardığı iddia edilen bir ortamda diğer partilerin toplam oyları % 40 ve altı değerlerde değil midir? Yani siz bu azınlığa yenilerek mi bu tasarıyı geri çektiniz? Hayır, siz kendi seçmeninizin de tepkisini çektiniz ve bir anda azınlığa düşerek bu tasarıdan vazgeçtiniz. Üstelik bu durumu erken göremediniz veya görmek istemediniz ama cumhurbaşkanlığı kapısından geri dönmek zorunda kaldınız. Gerçek bu.
Bu tasarı her yönü ile toplumun haklı tepkisini çekti. Fakat benim benim çok merak ettiğim bir konu vardı. Eğer tasarı kanunlaşsaydı ve ertesi gün affedilenlerin suçlarına benzer suçu işleyen birisi tutuklanıp hangi sebeple hapse atılacaktı? Yoksa bir gün önce çıkan kanuna göre elini kolunu sallaya sallaya, başkalarının canını yakmaya namzet biri olarak aramızda dolaşmaya devam mı edecekti?
Bu tasarı taslağı henüz tasarı dahi olamadan kanunlaşma ya kalktığından hak ettiği tepkiyi gördü. Hepimize geçmiş olsun.

 

Yorumlar kapatıldı.