İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Corona virüs can almaya devam edecek gibi!

Corona Virus

Corona Virüs ülkemizde ilk görüldüğü tarih 11 Mart 2020 tarihinden 12 Nisan 2020 tarihine kadar olan bir aylık sürede binden fazla kişinin hayatını söndürdü, Üstelik ne genç, ne yaşlı ve ne de doktor demeden!

Corona virüs mücadelesinde sorumluluklar

Bize geç gelen virüs ile mücadele, henüz geçerli bir ilaç ve tedavi yöntemi bulunmamışken, bir kısım büyük ve gelişmiş ülkelere nazaran oldukça iyi gidiyor gibi görünürken, dün alınan bir sokağa çıkma kararıyla da bu görüşleri zedelediği gibi, sorumlu insanlarımızı da önümüzdeki günlerde olumsuz sonuçlarını görebileceğimiz bir ümitsizliğe de düşürdü.

Corona virüs hataları fırsata çeviriyor

Tedavisi konusunda henüz bir yöntem olmayan bu virüsün, ne şekilde bulaştığını da tam olarak bilmediğimizden dolayı alınan tedbirler de mecburen genel kapsamlı oluyor. Bu tedbirlerden sonuncusu da dün alınan zamanlaması gayet doğru olan sokağa çıkma yasağıydı. Umarım kaş yapalım derken göz çıkarmadık.

Corona virüs ve sokağa çıkma yasağı arasındaki ilişki anlaşılamadı

Tedbirler önce 65 yaş üstü, sonrasında ise 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkmalarının yasaklanmalarıyla başlayıp, halkın toplu olarak bulunabileceği yerlerin yasaklanmasıyla devam etti. Fakat bu kısıtlamaları hiç kimse dikkate almadı. Halktaki bu anlaşılmaz temayül güneşli bir hafta sonu tatilinde olacakları tahmin eden yetkilileri, sokağa çıkma yasağı ilan etmeye zorladı.

Sokağa çıkma yasağı ilanındaki hata neredeydi?

Yasağın ilanından hemen sonra oluşan panikle! insanlar marketlere veya fırınlara doluşarak sosyal mesafe kuralını hiçe sayıyorlarsa bu duyuruda bir şeylerin iyi anlaşılamadığı aşikar. O geceye kadar yasaklara umursamaz davranan halk ne olmuştu da bir anda duyuruyu abartarak dikkate almıştı?

Ekmek ve su arabalarının sokaklara geleceği halk alışverişteyken açıklandı

Dikkat edilirse ilan edildiğinde yasağın başlamasına sadece 2 saat kadar vardı ve insanlar alelacele sokağa fırladılar. İnsanlar alışverişte olduğu dakikalarda ise yasağın detayları geldi fakat artık çok geçti. Yani yasağın ilanı sırasında ekmek ve su arabalarının sokaklara geleceği gibi tedbirlerin bir arada açıklanmasıyla bu anlaşılmaz izdiham belki de çok az yaşanacaktı.

Parkta beraber oturarak bekleyen iki kardeşe sosyal mesafe kuralına uymadıkları için para cezası kesilirken, sokağa çıkma yasağı sırasında omuz omuza gelen binleri önemsiz saymak çok da doğru bir savunma değil.

Kim ne derse desin sokağa çıkma yasağının iyi planlanmadığı sonuçları itibari ile çok net görünüyor. Artık kötü sonuçlar oluşmaması için dua ederek beklemekten başka çaremiz. yok.

Yorumlar kapatıldı.

Su TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu Tesisatçısı Su TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu Tesisatçısı Su TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu Tesisatçısı Su TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu Tesisatçısı Su TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu Tesisatçısı
Su TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu TesisatçısıSu Tesisatçısı
Kombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi ServisiKombi Servisi