Ehliyet değerli kağıt, emekli değersiz vatandaş!

Ehliyet değişikliği geliyor. Sürücü ehliyetleri harç alınmadan değişiyor. 24 milyon sürücüden her biri sadece ve sadece, 101 TL ‘’’Değerli kağıt bedeli’’ ödeyecek.

Ehliyet değerli kağıt, emekli değersiz vatandaş!

Şaka gibi bir sunuş tarzı değil mi? Karar verilmiş bu para alınacak ama, bunu yumuşatarak söylemekte yarar var düşüncesinde bir açıklama. Psikolojiler çok bozuk çook! 101 lira için 101 takla!

Emekli maaşına 20 lira zam yapmamak için haftalarca oturup kalkanlar, ehliyeti olan emekliden bu parayı alırız hesabını ne kolaylıkla yapıyorlar. Emekliye yapılan zoraki zam sistemi emekliyi koruyor olsaydı, benzine, doğalgaza, elektriğe de aynı sistemle zam yapılmaz mıydı? Bir diğer deyişle zarar etmemek için benzine anlık zam yapanlar, emeklinin maaşının enflasyon karşısında korunduğunu nasıl açıklayacaklardır.

Emekliye gösterilen hassasiyeti, niçin tarladan domatesin kilosunu 60 kuruşa alıp, marketinde 5.60 liraya satanlara (CNN) göstermezler.

Maliyeti 1 Dolar civarında olan chipli kartlar, üzerlerinde “sürücü belgesi” yazınca mı fiyatları bir anda 101 lira oluyor?

Ehliyete değerli kağıt, emekliye değersiz vatandaş muamelesi. Vatan Sağ olsun!

Ehliyet