İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski İstanbullu Ağaçlar

Eski İstanbullu Ağaçları

2001 yılı ders Belgeliği mezunu Volkan Yalazay’ın, İstanbul’un anıtsal ağaçlarını konu edinen 480 sayfalık Kırsal Çevre Ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği’nin yayımladığı kitabı “Eski İstanbullu Ağaçlar” geçtiğimiz aylarda raflarda yerini almış.

Yalazay, Marmara Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde Hüseyin Avni Öztopçu atölyesinde öğrenciyken ders Belgeliği çatısı altında “Belgelik Ağaçları” ile tanıştığını, ilk zamanlarına tanık olduğunu ve ağaçlara olan düşkünlüğünün, anıtsal ağaçlara olan özel ilgisinin Belgelik Ağaçları ile birlikte büyüdüğünü söylüyor.

Lisan eğitimini tamamladıktan sonra Yüksek Lisans’a başladığını ancak tez aşamasında yarım bıraktığını söylüyor ve ekliyor; “Yüksek Lisans’ı yarıda bırakmamın önemli nedenlerinden biri şimdilerde anlattığım kitabımı yazmayı tercih etmemdi.”

“Eski İstanbullu Ağaçlar” adlı bu kitaptan yeni haberim oldu ve kısa zamanda edineceğim. Ağaçlara olan bakışım ve sevgim çok farklı. Onları farklı bir açıdan da tanımak isterim. Ayrıca sizlere ve özellikle çocuklarınıza da okutmanızı, gelecekleri açısından mutlaka öneririm.

Kitap hakkında daha geniş bir yazıyı burada bulacaksınız.

Yorumlar kapatıldı.