İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fotoselli Musluk Arızaları – Servis almadan önce..

Fotoseli Musluk arızaları karmaşık yapılarından ve su ile çok yakın temastan dolayı çok çeşitlilik gösterir.

Fotoseli Musluk arızaları durumunda servis çağırmadan önce lütfen aşağıdaki tavsiyeleri uygulayınız. Netice alamadığınız durumda servis çağırınız.

1. Musluk çok hassaslaştı

Açıklama: Musluk önünden biri geçse dahi açılıyor, hatta kimi zaman kendi kendine çalışıyor veya elinizi çektikten sonra da bir zaman akmaya devam devam ediyor.

Denenecek öneriler: Ortam aydınlatması değişmiş olabilir. Değişen bir lambanın cinsi veya daha güçlü olması bu hataya neden olabilir. Musluk sensörü üzerine normalden daha fazla ışık düşecek şekilde ortam aydınlatması değişmiş olabilir. Karşısına yine fotoselli olarak çalışan bir cihaz monte edilmiş olabilir. Avucunuzda ki kalın ve mat siyah bir karton ile musluk üzerindeki sensörün üzerini kapatarak suyun kapanmasını bekleyiniz. Eğer kapanırsa arıza sebebi kesinlikle yukarıdaki ihtimallerden biridir.

2. Musluk devamlı çalışıyor

Açıklama: Musluk kapanmıyor, devamlı su akıtıyor.

Denenecek öneriler: Avucunuzda ki kalın ve mat siyah bir karton ile musluk üzerindeki sensörün üzerini kapatarak suyun kapanmasını bekleyiniz. Eğer su kesilirse 1. maddeyi okuyunuz. Su kesilmezse pil değiştirmeyi deneyiniz.

3. Musluk hiç çalışmıyor

Açıklama: Musluktan su akmıyor

Denenecek öneriler: Pillerin sağlam olduğundan emin olduktan sonra ortam aydınlığını bir şekilde azaltarak tekrar deneyiniz. Çalışırsa 1. maddeyi okuyunuz. Çalışmazsa su girişlerinizi ve giriş vanalarını kontrol ediniz.

Yukarıdaki denemelerden netice alamazsanız servis çağırmalısınız.

Not: Daha az su kullanarak daha etkili yıkama yapabilmek için musluğunuzdan akan suyun beyaz renkli olmasına dikkat ediniz. Su musluk ucundaki perlatör sayesinde hava ile karıştırıldığında içindeki hava baloncukları sayesinde beyaz görünür. İşte bu köpüklenme daha az su kullanarak daha fazla temizlik imkanı sağlar.

Akan su saydam ise perlatörünüzü önerdiğimiz türden bir tane ile değiştiriniz.

Şebeke suyu girişine muhakkak basınç ayarlayıcı taktırınız. Bu sayede su faturanız düşecek, tesisattaki borular patlamayarak su baskınlarından kurtulacaksınız.

Fotoselli Musluk Arızaları

Yorumlar kapatıldı.

Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 1 | Dün 0 | Bu Hafta 1 | Bu Ay 1 | Toplam 1