Gönüllü avukat arıyorum. Çünkü susamıyorum!

Gönüllü avukat ihtiyacım bu devletin bana verdiği eğitimin ve emekli maaşımın sonucunda ortaya çıktı. Nasıl mı?

Gönüllü avukat arıyorum. Çünkü susamıyorum!

Ailemizden aldığımız terbiyenin yanında her pazartesi İstiklal Marşı ile başladığımız okulumuza yine her sabah ” Türküm, doğruyum, çalışkanım…” diyerek devam ettik. Seneler süren eğitimin sonunda vatansever ve çalışkan doğru insanlar olarak ortaya çıktık. Küçüklerimizi sevdik, büyüklerimizi saydık. Çalıştık bu vatan için birşeyler yapmaya çalıştık. Sonunda yaşlandık ve emekli olduk.

Bu normlarda yetişen bizler çalamadık, sömüremedik, hak yemedik, yalan söyleyemedik, devlet mallarına el koyamadık. hep sabrettik. Sonunda başladığımız şekilde bitirdik. Hayata başlarken paramız yoktu hala yok. Vatansever olarak yetiştik büyüdük ve yaşlandık. Hala vatanseveriz.

İşte bu noktada bu kirli siyasetin ruhuma yaptığı baskılar sonunda buğünlerde artık susamıyorum. Ne olursa olsun hibirşey gözümde yok. Twitter mesajları yüzünden gözaltına alınanların olması dahi beni korkutmuyor. Tek korkum kimseye bir faydam olmadan çekip gitmem.

Halbuki ben en işe yaramaz olduğum durumda dahi çok işe yaramak istiyorum. Haklarımı savunarak başkalarının aynı haksızlıklara uğramasının önüne geçecek, gerçek vatansever, hümanist ve dürüst gönüllü avukatlar arıyorum.

 Gönüllü avukat