İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Havasız lastik. Michelin havasız araç lastiği.

Havasız lastik. Michelin havasız araç lastiği.

Havasız lastik konusunda son bir yıldır yapılan çalışmalar sonunda lastik değiştirme, lastik patlaması ve meydana gelen kazalar bitiyor mu?

Havasız lastik, Michelin

Klasik hava dolu motorlu araç lastiklerinde patlamalardan ve dişleri düzleşmiş, kabak lastik tabir edilen lastiklerle yola çıkmanın yaratacağı tehlikelerden kurtulmaya çalışan araştırmacılar, yeni nesil lastiklerde bu sorunun önüne geçiyorlar. Artık lastiklerin basıncını akılda tutmaya da bu teknoloji sayesinde ihtiyaç kalmıyor.

Tweel havasız lastik

Michelin’ in yeni tanıttığı teknolojiler, şu anda fazlaca ütopik görünse de, Michelin AR-GE direktörü Didier Miraton esasında bunların kesinlikle uygulanabilir teknolojiler olduğu görüşünde. Miraton her ne kadar günümüzde klasik anlamda bildiğimiz lastiklerin öyle ya da böyle daha uzun süre kullanımda kalacaklarını kabul etse de, geleceğe yaptıkları yatırımın kesinlikle kullanım alanı bulacağını söylüyor. Miraton’a göre en iyi ihtimalle 10 yıl içinde bu teknolojiler kullanımda olacak. Ama kesin olan bir şey var: günümüzün lastiklerinin önünde daha uzun yıllar var!

Havasız lastik

Havasız lastik, Michelin

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 1 | Dün 0 | Bu Hafta 1 | Bu Ay 1 | Toplam 1