iPhone telefonunuz sahte mi, gerçek mi?

iPhone telefon almadan önce aldanmamak için yazının devamındaki bilgileri okuyunuz.

IPhone telefonunuz sahte mi, gerçek mi?

Ucuz fiyatlarına aldanmadan, yapacağınız kolay birkaç kolay test sizi sahtesini almaktan kurtaracaktır.

Dokunmatik Ekran:

Sahte telefonu anlamanın en kolay yollarından biridir. Gerçek iphone ekranı gerçek cam iken sahteleri plastik olarak piyasaya sunulmuş olabilirler. Ekranın herhangi bir yerine parmağınızla hafif bir bakı uyguladığınızda renk değişimleri oluyorsa bu telefon sahtedir. Diğer bir nokta da ekran hassasiyetidir. Sahtelerinin ekran hassasiyeti düşüktür ve parmak hareketlerini algılamakta zorlanırlar. Telefonunuz metal veya plastik kalem ile çalışıyorsa sahtedir. Gerçek iphone metal veya plastik kalem ile çalışmaz.

Hafıza yuvası ve pil:

Gerçek iphone üst tarafında bulunan bir sim kart soketine sahiptir ve pili kullanıcı tarafından kolaylıkla değiştirilemez. Eğer alacağınız telefonun başka yerinde de sim kart soketi varsa ve pili kolaylıkla değiştirilebilir yapılmışsa bu telefon sahtedir.

Dokunmatik ekran boyutları:

iPhone alırken dokunmatik ekran boyunu ölçmeye çalışın. Gerçekleri için bu değer 8,9 cm dir.

Arka panel:

Sahte olanların arka kapakları plastiktir. iPhone 4 cam ve metal kapakla gelir. Orijinalin arka kapağında seri numarası ve “Designed by Apple in California. Assembled in China” yazısı bulunur. Ayrıca siyah ve beyaz dışında ki arka kapak renkleri sahte telefonlara aittir.

iPhone ikonları:

iPhone telefon çalıştırıldığında ekrana ikonlar 4 satır halinde siyah arka plan rengi ile gelir. Sahteleri bulutlu bir ekran görüntüsüne sahiptir.

Seri numarası:

Telefonun seri numarasını  buradan kontrol edebilirsiniz.

iPhone