İstanbul’un göbeğinde bir gece manzarası!

Oturduğum semtin bulunduğum bölgesinde 25 yıldır zaman zaman elektrikler kesilir. Bu kesintiler bir değişiklik göstermeden 4 gün öncesine kadar devam etti. O gün ise bir kesildi tam 7 saat sonra geldi. Fakat bu kesintiden sonra bölgenin sokak lambaları çalışmaz oldu.

Herhalde birileri arıza bildiriminde bulunmuştur düşüncesiyle arıza servisini aramadım. Sonunda bugün saat 18 civarında bilgi almak amacıyla 168 elektrik arızayı aradım. Epey bir müddet müzik dinletildikten sonra ilgili bayana oturduğum semtin adını verdim. Fakat bayandan böyle bir semt olmadığını öğrendim! Semti ortaya çıkardık ama bu seferde bayan sokak tabelasının üstündeki isme itiraz etti. Bu durumun üstesinden de sokağın yıllar önceki ismini vererek geldik. Bayan arıza kaydı alırken kendilerine daha önce arıza ihbarı yapılıp-yapılmadığını sorduğumda geçmişe dönük bir bilgiyi veremeyeceklerini söyledi. Yani vatandaşın bu yasaklama sayesinde sorumluların görevlerini yapıp yapmadıklarını sorgulamalarının önüne geçilmişti. Kısaca 4 gündür arıza ihbarı olmamış, haber verdiniz geldik yaptık demenin alt yapısı..

İyi şeyleri anlatmanın ne manası var? Güzel ve faydalı işleri zaten herkes görüyor. Önemli olan kötü giden işleri eleştirmek. Eleştirelim ki takdir edilecek işlere dönüşsün. Herkes için..

Not 186 servisiyle yapılan tüm konuşmalar kalite kontrol ve iyi hizmet için kayıt altındadır!

İstanbul’un göbeğinde bir gece manzarası!