İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Köprü altı çocukları büyümüşler köprü üstüne çıkmışlar!

Köprü altı çocukları denilince yaşı genç olanlar belki bir çağrışım yapamazlar ama yaşı daha ileri olanlar 1953 de çevrilen, Galata Köprüsü altında dubalarda yaşayan kimsesizlerden esinlenen filmi anımsarlar.

Köprü altı çocukları büyümüşler köprü üstüne çıkmışlar!

Dün Galata Köprüsü’nden geçtim. Geçip görmez olaydım. Gördüklerim karşısında ruhum sıkıldı, sinirlerim bozuldu. Eminönü tarafına geçtikten sonra şikayet için oradaki belediye kulübesine gittim.

Önce köprünün üstünde beni rahatsız eden manzarayı anlatayım. Hava yağışlı geçen birkaç günün ardından açmış güneş çıkmış, Cumartesi olduğundan köprü üstü çok kalabalık. Bu kalabalığın çok büyük kısmı da yabancı turistler. Dört bir yanlarını tarihi doku sarmış fakat köprünün üstünde şaşırtıcı çirkin görüntüler var. Her yer mısır koçanları, pet şişeler ve benzer pislikler. Belli ki büyük oranda köprü üstünden balık tutanların ortaya çıkardığı bu görüntüye daha da korkuncu eklenmiş artık. Birtakım kötü görünümlü ve yarı çıplak insanlar sere serpe uzanmışlar uyuyorlar. Bunları fotoğraflarını da çeken çok sayıda turist gördüm.

Sokağa tükürmenin cezasının dahi 5 TL olduğu 1959 yılı İstanbul’u 54 sene sonra 2023 ün Türkiye’sin

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 1 | Dün 0 | Bu Hafta 1 | Bu Ay 1 | Toplam 1