İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Led tabela, 14 kanal programlanabilir animasyon kartı

Led tabela

LedPLC – LED animasyon devresi özellikleri :

Artık LED tabela imalatı yaparken kısıtlı imkanlarla uğraşmayacaksınız. Kullandığınız animasyon kartının kısıtlı imkanları ile boğuşmadan, animasyon devrenizin programını hiçbir ek bilgiye, cihaza ve bigisayara ihtiyaç duymadan kolaylıkla, istediğiniz esneklikte yapabileceksiniz. Senaryonuzu oluşturun, sahneleri tek tek kaydedin. Hepsi bu kadar.

proteuss şema

Led tabela, 14 kanal programlanabilir animasyon kartı

 

 • 14 kanal LED dizini kontrolu.
 • Kanalları sürmek için 50 A mosfet kullanılmıştır.
 • Her kanaldan soğutucusuz 3 Amper akım çekilebilir. (Uygun kombinasyon ile her kanal max. 12 volt için 150 adet Led, 24 volt için 300 adet Led )
 • Max. 40 adet farklı sahne oluşturma.
 • Her sahne süresini farklı ayarlama imkanı.
 • Komple senaryo süresini ayarlama imkanı.
 • İstenmeyen sahneleri silme. (Delete)
 • Araya sahne eklme. (Insert)
 • Hatalı oluşturulan kanal kolaylıkla tekrar düzenlenebilir. (Edit)
 • Test amaçlı dahili animasyonlar. Kartınızın sağlam olup olmadığını bu fonksiyon ile test edebilirsiniz.
 • Tabelaya ihtiyaç duymadan, üzerindeki monitör LED ler sayesinde kolay programlama.
 • Tabelaya soketle bağlanır. Kablolar ve soketler renk farkından dolayı karışmaz, servis sorunu yaratmaz.
 • DC 12V -24V ile çalışır. Beslemeyi kısa süreli ters bağlamadan dolayı bozulmaz.
 • Parazitlerden etkilenmez. Motorlu araçlarda rahatlıkta kullanılır.
 • Mikro işlemci kontrolludur. İşlemci soketlidir. Arıza durumunda kolaylıkla değiştirilir.
 • 95 mm X 67 mm boyutlarında ve cem1 kart üzerine monte edilmiştir.

Projenin DipTrace pcb çizimi, Proteus animasyonu ve Pic programı burada.

 

LED TABELA ANİMASYON PROGRAMINIZI KENDİNİZ OLUŞTURUN

Led tabela animasyon kartı detayları

Son zamanlarda çok talep edilen led ışıklı tabelalar tabela firmalarının daha yaratıcı ve daha bilgili olmalarını gerektirmektedir. Artık işin içine elektronik de girdiğinden yapılacak işlerde daha dikkatli olarak çok çarpıcı ve çekici tabelalar üretilmelidir.

Kısaca tabelacı yabancısı olduğu bu konuda işleri daha kolaylaştırıcı, hızlandırıcı ve sıradışı sonuçlar aldıracak yöntem ve ürünleri kullanmalıdır.

LedPLC - LED animasyon devresi

Animasyon kartı lehim tarafı

Bugüne kadar led tabelacılar için üretilmiş animasyon kartları genelde hazır yüklenmiş animasyon programlarıyla gelmekte olduğundan imalatçı, hayallerini bu karta göre sınırlayarak ortaya zorlama bir tabela çıkarmaktadır. Tüm led tabelalardaki animasyonlar hemen hemen birbirine benzemekte ve sahne arası geçiş hızları da sabit olmaktadır.

İşte bu sınırlamaları aşmak için böyle bir devre gerçekleştirdim. Bu devre ile üzerindeki mikro anahtarlar sayesinde tüm sahneleri özgürce tasarlayabileceğiniz gibi her sahne süresi de farklı seçilebilmektedir. Üstelik kolaylıkla istemediğiniz satırları silebilir, değiştirebilir veya yeni satırlar ekleyebilirsiniz. Tüm animasyon 40 sahneye kadar genişletilebilir. Daha geniş fikir sahibi olmak için lütfen sayfamızın altındaki vidyoları inceleyiniz.

Animasyon kartımız 12V güç kaynağı ile çalışmaktadır. Güç kaynağı seçimi kullanılacak led miktarı göz önüne alınarak yapılacaktır. Kart her kanal 3A olmak üzere 14 kanallıdır. Her kanala uygun kombinasyonlarla 150 led bağlanabilir.

LED Tabela Kullanma Kılavuzu

Kayıt işlemi

Devrenin kayıt seçeneğine geçbilmesi için mikro tuşa basılarak besleme soketinin takılması gerekir. Bu sırada ikaz ledi yanıp sönmeye başlar. Led sabit yanana kadar bekledikten sonra tuştan el çekildiğinde kayıt moduna geçilmiş olur.

Animasyon kartını programlamadan önce buradan indireceğiniz şablon üzerinde düşündüğünüz senaryonuzun sahnelerini maksimum 40 adet olacak şekilde oluşturun. Burada sahne numarasının sağındaki 14 yuvarlak içine, sahnenizde ışıldaması gereken kanalları X koyarak işaretleyin. Soldaki 6 yuvarlak içine ise o sahnenizin süresini X olarak girmeniz gerekir.

Led animasyon kartı kullanımı

Yorumlar kapatıldı.