İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Merkel, Türkiye ülken gibi müstemleke değildir!

Merkel ‘den Ankara’ya AB çelmesi

Almanya’da Başbakan Angela Merkel’in liderliğini yaptığı Hıristiyan Demokrat Parti (CDU) ve küçük ortağı Hıristiyan Sosyal Birlik Parti (CSU), 22 Eylül için hazırladığı seçim programında Türkiye’nin AB üyeliğine kesin bir dille karşı çıkmış.

Merkel, Türkiye ülken gibi müstemleke değildir!

Toplam 125 sayfalık taslak metinde AB-Türkiye ilişkileri için şu ifadeler kullanıldı: “AB ve Türkiye arasında güçlü bir işbirliği arzusundayız. Aynı zamanda dış konular ve güvenlik hususunda da yakın stratejik işbirliğinden yanayız.”

Sayın Merkel, dünyayı kana bulamış bir faşistin müttefiklerce el konmuş ülkesinin ve bugün dahi aynı kafadaki halkının lideri olduğunu asla unutma! Bu ezik psikolojik durumun seni,  gücünün yettiklerine karşı dengesiz davranışlara sürüklemektedir.

Göstermekte ısrar ettiğin bu dengesiz davranışlarda daha başarılı olman için alttaki notları ekliyor ve sırtını sıvazlıyorum!

Yıllar önce bir dostumun işyerinde çok yaşlı bir makine mühendisi ile tanışmıştım. Anlattığı bir uçak hikayesini hala unutamam.

Almanlar bize kullanılmış uçak satmak istiyorlar. Yapılan teklif dosyaları o zamanki hükümet tarafından bu beyin başkanı olduğu teknik kurula gönderiliyor. Yapılan teknik çalışmalar sonucunda uçaklar çok eski bulunuyor ve alınmaması yönünde hükümete rapor veriliyor.

Epey bir süre sonra bu beyin kapısı çalınır ve içeriye bir Türk ve bir Alman resmi görevli girer. Kendilerini tanıttıktan sonra Alman görevli elindeki dosyayı hızla dostumuzun önüne atarak “Bu uçakları alacaksınız. Dosyayı imzalayın.” diye bağırır.

Makine mühendisi dostumuz dosyayı imzalamaz ve istifasını verir. Fakat daha sonra öğrendiğine göre o uçaklar satın alınmış ve hiç kullanılamamışlar!

Faşizm damarlarınızda ki kanda mevcut sayın Angela. Devam edelim, tarihimizde çok yer işgal ediyorsunuz ve her defasında başımıza türlü çoraplar örüyorsunuz. Savaşa sokuyorsunuz, tarihi eserlerimizi çalıyorsunuz, etnik kışkırtma peşinde koşuyorsunuz veya ambargo koyuyorsunuz.

Baader Meinhof örgütünü nasıl yok ettiğiniz, cevaplayamadığınız sorulardan yola çıkılırsa çok kolay. Yıllarca Türk’leri yakıyorsunuz ama bu konudaki tecrübelerinizle hep sakladınız ve basit olaylara indirdiniz.

Daha dün devlet destekli bir çetenin Türk cinayetlerinin yargılanacağı mahkemeye Türk gazetecileri almamaya kalktınız. Baskılar sonucunda biraz geri adım attınız ama bir şey değişmeyecek ve siz yine bu ölümleri eften püften şeylere kolaylıkla bağlayacaksınız.

Elinizde patlamış bir AB için aleyhimize ne kadar yaygara yapıyorsunuz. Ortak Pazar bitmiştir ve bunu siz herkes den daha iyi biliyorsunuz. Yumurta satacağınız günler yakındır sayın Angela Merkel!

Merkel

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 124 | Dün 109 | Bu Hafta 124 | Bu Ay 2968 | Toplam 268877