Misafir Kaçırtma. Dün Tarihin Arka Odası’nda öğrendim.

Misafir Kaçırtma, evet yanlış okumadınız. Dün Tarihin Arka Odasında sadece bunu öğrendim! Program gittikçe kötüye gidiyor.

Misafir Kaçırtma. Dün Tarihin Arka Odasında sadece bunu öğrendim.

Bildiğiniz gibi bu programı severdim ve senelerdir de sabahlara kadar seyrederim. Hala da seyrediyorum. Fakat son zamanlarda zembilime bakınca hiçbir şey alamadığımı görüyorum.

Örneğin bu hafta Taksim Topçu Kışlası konuşulacaktı. Daha önce hiç görülmemiş resimler gösterilecekti. Saat 03 e kadar bir Topçu Kışlası – Taşkışla karışıklığı yaşandı ve her seyirciye Sayın Bardakçı tek tek ikisinin arasındaki farkı anlattı. Kalan zamanda da istenmeyen ve gitmeyen misafirlerin misafirliklerinin nasıl sonlandırılacağı hakkında bilimsel yöntemlerden bahsedildi.

Meraklısına anlatayım. Misafiriniz! gelmiş ama artık gitmesini istiyorsunuz. Çaktırmadan koltuğunun arkasına tuz döküyorsunuz. Ve inanılmaz sonucu anında görüyorsunuz!

Bu arada bir seyirci mail atarak tuzun, misafirin ayakkabısı içine dökülmesi gerektiğini hatırlatıyor ama bu görüşü pek uygulanabilir görünmüyor. Bu konuda benim de bir görüşüm var. Umarım ilgilenenlerin işine yarar.

Bildiğiniz gibi tuzlalar fazla derin olmazlar. Bu yüzden buradan çıkarılan tuz da geçici etki yarattığından kaçırdığınız misafiri çok kısa zamanda evinizde görebilirsiniz. Onun için siz bu işlem için evinizde Himalaya tuzu bulundurun. İstenmeyen misafirinizin uzun zaman gelmeyeceğini ve hatta düşüp telef olma ihtimali olduğundan ondan temelli kurtulacağınızı garanti ederim!

Ben yine de her Cumartesi evimde misafir ettiğim Sayın Bardakçı’nın koltuğunun arkasına hiçbir zaman tuz koymayacağım!

Unutmadan, haftaya Sayın İlber Ortaylı misafirimiz.

Misafir Kaçırtma