Öğretmen atamaları müjdesi!

Öğretmen atamaları haberiyle aralarında kızımın da bulunduğu atanamayan öğretmenlere verilen atama müjdesine çok sevindim. 15 bin kişi daha Şubat/2015 de mesleğini yapma şansını yakalayacak.

Öğretmen atamaları

Haber bu açıdan bakınca çok güzel. Üstelik tekrar ümitlenen adaylardan atanma şansı bulacaklar açısından çok daha sevindirici. İlk atamalara kadar ümitle bekle, atanamayıp üzül, sonrasında atan.. Sevincin maksimum olduğu bir durum. Nasreddin Hoca hikayeleri gibi. Sevindirmek için kaybettir sonra buldur, ses getir. Reklamın kötüsü olur mu?

Alınacak öğretmen 15 bin kişi olunca insan insanın aklına böyle cinlikler geliyor. Benim aklıma gelenleri yazmak istiyorum.

  • Küçük bir hesap hatası yapıldı ve öğretmen ihtiyacı 15 bin kadar eksik hesaplandığından ilk atamada bu adaylar atanamadılar.
  • Hesap hatası yapılmadı, Üstelik tam seçim zamanı yaratacağı olumlu etki düşünülerek bu plan yapıldı.
  • Ocak ayında emekli olacak 15 bin öğretmen göz önüne alınarak bu kadrolar açıldı.

Yoksa siz hala ne kadar art niyetli olduğumu mu düşünüyorsunuz?

Bu arada öğretmenler gününde gördüğüm bir öğretmen de beni çok üzdü! Hocam 2300 TL. maaş alıyormuş. 150 bin lira kredi borcu varmış, çok zordaymış!

Tekrar hatırlayalım. Ülkemizde çoğunluk bin TL. maaş civarında yaşamaya çalışıyor. Buna emekliler de dahil. Üstelik emeklilerin maaşına yapılan zam da %3. Lütfen hocam!

Nalıncı keseri gibi herkes kendine yontuyor. Bağırıp çağıranlar çoğu zaman kazanıyor. Emeklilerin sadece sorulduğu zaman cılız sesleri çıkıyor. Bütün bunlar sosyal adalet duygusunu zayıflatarak insanlarda ümitsizlik yaratıyor.

Öğretmen atamaları