İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Su tesisatçısı aramasını nasıl yaparsınız?

Su tesisatçısı ihtiyacı duyduğunuzda Google aramanızda tercih ettiğiniz anahtar kelime veya sözcük “su tesisatçısı” veya “sıhhi tesisatçı” gibi genel kelimeler mi olur yoksa “Kadıköy su tesisatçısı“, “klozet tamiri” gibi daha lokal olanları mı seçersiniz? Bu yazımızda çok daha dar bir okuyucuyu kitlesini ilgilendiren bir konuyu ele alacağız. Umarım benden önce sıkılmazsınız.

Su tesisatçısı aramasını nasıl yaparsınız?

Su tesisatçısı mı, sıhhi tesisatçı mı?

Önce tesisat ustası ararken en çok tercih edilen arama cümleciğinin zaman içinde gerçeği olan “sıhhi tesisatçı” yerine geçen ve maalesef yanlış olarak kullanılan “su tesisatçısı” olduğunu belirtelim ve hemen yanlışlığı da açıklayalım. Görüldüğü gibi cümlecik “su tesisatı” işini yapan kişiyi belirtmek için “su tesisatçı” şeklinde doğru olarak kullanılması gerekirken bir de nedendir bilinmez, bir “sı” eklenerek “su tesisatçısı” oluvermiş. “su tesisatçı” ne iş yapıyor gayet belli de ya “su tesisatçısı” ? Bu arada “sıhhi tesisatçı” şeklinde aramaların hala kökten yerleşik yaşlı İstanbul ‘lular tarafından tercih edildiğini de hatırlatalım. Yeni nesil pek bilmese, bilse de tercih etmemesine rağmen.  Hatta internet 50 – 60 yıl kadar önce olsaydı belki arama cümleciği olarak “lağımcı” kullanılacaktı! Hani yaşlı okuyucularımızın hatırlayacağı gibi omuzunda kazması, küreği, çaputları ve tıkanıklık açma teli ile sokak sokak dolaşan ayakları dizlere kadar çizmeli “lağımcılar“.

Veya Kadıköy su tesisatçısı mı, Kadıköy sıhhi tesisatçı mı?

Sıhhi tesisat konusunda bunun gibi yanlış kullanımlar ve tabirler bayağı var. Örneğin “rögar temizliği“de yıllar içinde “logar temizliği” olmuş ve “kanal tıkanıklığı” yerine eş anlamlısı! “pimaş tıkanıklığı” kullanılır olmuş.

Sıhhi tesisat ustası arayan müşteri genellikle ucuz ve hızlı geleceğini düşünerek yakın  su tesisatçı aramayı düşünür ve arama kelimesinin başına bulunduğu semti de ekler. Trafiği de göz önüne alarak arama yapan müşterilerin buldukları sıhhi tesisat sitelerindeki bir motosiklet resmi dahi o tesisatçının tercih edilmesinde etkili olabilmektedir.

Bu kadar yazdıktan sonra müsaade ederseniz işini iyi  yapan ve tecrübeli 3 tesisatçı kardeşimizin linklerini de vereyim. Kim bilir belki sizlere de bir faydam dokunur. Bunlardan ilki Vera Tesisat, ikincisi ise kardeşi Atlas Tesisat ve akrabaları Tüm Tesisat. Bu tesisatçı kardeşlerimiz tüm semtlere cihazla su kaçağı tespiti ve kameralı tıkanıklık açma hizmetleri de vermektedir.

Yorumlar kapatıldı.

Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 1 | Dün 0 | Bu Hafta 1 | Bu Ay 1 | Toplam 1