Tarih, Tarihin Arka Odası, Murat Bardakçı

Tarih

Yıllardır sabahlara kadar severek seyrettiğim, HABERTÜRK TV de sayın Murat BARDAKÇI ‘nın hazılayıp sunduğu tarih programı “Tarihin Arka Odası” programından aklımda kalan ilginç bulduğum konuları buraya not alacağım. Umarım sizler de severek okursunuz.

Tarih, Tarihin Arka Odası, Murat Bardakçı

Her ne kadar daha önce ki Sayın Pelin Batu’nun da içinde bulunduğu kadroyu bugün arıyor olsam da programa ilgim hiç değişmedi. Pelin Batu’nun her programa konu hakkında çalışarak gelmesi ve babasının mesleğinden dolayı zaten geniş olan vizyonu ve tatlı sataşmalar  Tarihin Arka Odası programını daha dolu hale getiriyordu.

Her ne kadar Sayın Murat Bardak ‘çı şimdi bana da “Beğenmiyorsan seyretme kardeşim” diyecek olsa da beni vazgeçiremez. Benim ona “Yapamıyorsan git”  dediğimde onun da bırakıp gidemeyeceği gibi.

Programda Sayın Afyoncu’nun bilgisi ve görüşleri yanında çaktırmadan kameraya bakış tarzı dahi her defasında beni güldürür olmuştur. Öte yandan Sayın Yaprak hanım o muhteşem sesi ve yorumları ile programa müthiş bir tat katmaktadır. Sayın Nurhan hocaya saygımız sonsuzdur ama, yaşı gereği programın zamanı ona uygun değildir. Çünkü daha programa girerken ben saat 3 de giderim diye tutturması Pelin Batu’yu özletmektedir.

Tarih