İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ücretsiz programlar varken!

Ücretsiz programlar varken niçin ücretli olanlarda ısrar ederiz. Alışkanlıklarımızdan dolayı mı, yoksa çok daha fonksiyonel ve çok yaygın kullanılır olduklarından mı? O kadar büyük bedeller ödemeden önce bu programların yaptığı işleri fazlasıyla yaptıklarını iddia eden ücretsiz yazılımları denemeyi düşündünüz mü?
Değişik amaçlara yönelik ve bir kısmı açık kaynak kodlu bu bedava programları denemek isterseniz alttaki listeye göz gezdiriniz. Belki biri veya birkaçı işinize fazlasıyla yarayabilir!

Ücretsiz programlar

LibreOffice 

Microsoft Office programının yaptığı tüm işleri yapabilen ücretsiz bir ofis uygulaması. Abartılmış özelliklerden arınmış ve Microsoft Office dosya formatları ile tam uyumlu süper bir yazılım.

GIMP

Adobe Photoshop yeteneklerine sahip ücretsiz resim editör  programı. Windows, macOS, ve Linux sürümleri mevcut. Üstelik değişik amaçlar için ücretsiz eklentileri de mevcut.

Inkscape

Eğer Corel Draw veya Adobe Illustrator gibi vektörel bazda çizimler yapmayı düşünüyorsanız ücretsiz Inkscape vektörel çizim programını da deneyebilirsiniz.

Audacity

Müzikle ilgileniyorsanız veya ses dosyalarıyla ilgili basit çalışmalarınız için ücretsiz Audacity programı işinizi fazlasıyla görecek iyi bir seçenek olabilir.

Bitdefender Free

Bilgisayarınızı virüs ve malware gibi zararlılardan korumak için, bilgisayarın sistem kaynaklarını fazla tüketmeyen ve etkili Bitdefender Free antivirüs programı yeterli olabilir.

OpenShot

Ücretsiz bir video düzenleme programına ihtiyacınız varsa, bir sürü gelişmiş özelliğe sahip, kolay kullanımlı OpenShot programı tam size göre bir seçenek.

iMovie

Apple kullanıcıları video düzenleme için 4K çözünürlük ve hemen paylaş desteğine sahip iMovie ücretsiz programını kullanabilirler.

TeamViewer

Bir arkadaşınızın bilgisayarına uzaktan ulaşarak sorunlarını gidermek veya bir proje üzerinde beraber çalışmak için mükemmel bir program. Ticari olarak kullanılmadığı sürece ücretsiz.

DipTrace

Mükemmel ve kolay kullanımlı elektronik şema ve PCB çizim programı. Elektronik devre oluşturmak için gerekli bütün özellikleri ve kütüphanelerle beraber, 300 pin ve 2 sinyal katmanlı ticari olmayan sürümü sitesinden ücretsiz olarak yüklenebilir.

Yorumlar kapatıldı.