İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Siteniz Çalışıyor mu? | Uptime Robot kontrol etsin

Beklentilerinizi karşılayacak verimli bir site için dikkat etmeniz gereken bir sürü kural vardır. Bunlardan bir veya birkaçının aksaması beklediğiz sonuçları almanızı engelleyecektir. Sonuç olarak ön sayfalarda çıkmayarak hedef kitlenize ulaşamayacaksınız. Pekiyi, şu anda siteniz çalışıyor mu?

Sitenizin görsel ve teknik tasarımının (SEO) çok iyi yapılmış olması dahi bazı durumlarda yetmeyecek ve bilmediğiniz konularda çözüm üretemeyeceğinizden moraliniz fazlasıyla bozulacaktır.

Siteniz Çalışıyor mu? | Uptime Robot kontrol etsin

Google aramada ön sayfalarda çıkabilmek için SEO su iyi yapılmış sitenizin hızlı ve çalışma oranı yüksek bir sunucuda barındırılması gerekir. Hız SEO açısından çok önemlidir. Çünkü yavaş açılan bir site sadece kullanıcıyı kaçırmakla kalmaz. Google robotları da yavaş sitelerin açılmasını beklemeden çekip giderler. Böylelikle sitenizin daha güzel yerlere gelmesinin önü kesilmiş olur. Buna benzer şekilde sunucunuzun çok sorun çıkarması da uptime (çalışma) oranını düşürdüğünden robotların sitenize girişlerini engellemiş olur.

İşte sitenizin herzaman çalışıp çalışmadığını bilmeniz bunun için önemlidir. 24 saat sitenizin başında bekleyemeyeceğiniz için bu işi sizin yerinize yapacak bir uygulamaya ihtiyaç var demektir.

UptimeRobot bu işi sizin için kusursuz yapıyor. 50 adet sitenizi ücretsiz olarak 5 dakika ara ile kontrol edip, siteniz çalışmadığında size mail gönderiyor.

Bu ana görevinin dışında siteniz için iyi bir backlink kaynağı olduğunu düşünüyorum,

http://www.uptimerobot.com

Siteniz Çalışıyor mu?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aktif Ziyaretçi 3 | Bugün 86 | Dün 70 | Bu Hafta 470 | Bu Ay 2800 | Toplam 281004