İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Web Sitesi Tasarımı Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Web sitesi tasarımı yaptırmak isteyenler için aydınlatıcı olacak bu uzun yazı aynı zamanda web sitesi tasarımı işiyle uğraşan webmaster arkadaşlara da müşterinin neyin peşinde olduğunun bilinmesi açısından faydalı olur umudunu taşıyorum. Yazacaklarım 20 yılı aşkın süredir konu üzerindeki çalışmalarımın sonuçlarıdır. Sıkılmadan tamamını okuduğunuzda konuya daha farklı ve gerçekçi olarak bakacağınızı düşünüyorum.

Web sitesi nedir ve ne kadar önemlidir?

Soru çok basit gelebilir ama değildir. Örneğin gündelik hayatta sıkça ve doğru şekilde kullandığımız bazı kelimelerin anlamı tek tek sorulduğunda cevap veremeyiz. “Web Sitesi” de bu gurup içinde görülebilir. Bu sonuca işi bilen site sahipleri ve webmaster arkadaşlar internetteki siteleri inceleyerek kolayca varabilirler. Kısaca ne çoğu web site sahibi istediği neticeyi alabilmiş ne de webmaster arkadaşlar müşterisini anlamıştır. Sonuç olarak bu sektörde karşılıklı olarak bir memnuniyetsizlik hakimdir.
Ticari konusu veya ürünü çok özel ve sıkça aranan bir konuya sahip web sitesinin sahibi her zaman mutludur. Sitesi ile ilgili fazlaca sorunları yoktur. Sitesiyle sorun yaşayanlar konusu ve ürünü ile rekabet yapmak zorunda olan işyeri sahipleridir. İşte bu durumda bile görsel ve teknik açıdan iyi yönetilen ticari içerikli bir internet sitesi şehirin en işlek köşesinde gece gündüz çalışan, minimum giderleri olan kazancı yüksek bir işyeri olarak düşünülebilir.

Tam istediğiniz gibi bir web sitesi nasıl olmalı?

Aktif Ziyaretçi 1 | Bugün 1 | Dün 0 | Bu Hafta 1 | Bu Ay 1 | Toplam 1