İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zeki Alasya ve kadına şiddet

Zeki Alasya ile ilgili unutamadığım  hoş bir hatıramı anlatmak istiyorum.

Yıllar önce Deve Kuşu Kabare’de kapalı gişe oynayan oyunlarından biri idi. Sanıyorum “Beyoğlu Beyoğlu”. Oyunun başlama saati geldi ve sahnenin perdesi arasından rahmetli Zeki Alasya seyirciyi karşılamak için çıkar çıkmaz büyük bir alkış koptu. Fakat alkışlar arasında bir bayanın kahkahaları da dikkati çekiyordu. Uzun süren alkış fırtınası yavaş yavaş kesilmeye başlayınca bu kahkahalar ve sahibi bayan ön plana çıktı. Tüm seyirciler sahneyi bırakıp arka tarafa bayana döndüler. Bu kahkaha tüm salona sirayet etti ve tüm seyirciler kahkahalarla katıla katıla gülmeye başladık. Salon kahkahaya doymaya başlayınca sonunda kahkahacı bayan tek başına kaldı ve hızını hiç kaybetmeden iki üç dakika daha tek başına gülmeye devam etti.

Dikkatimi çeken ve anlatmak istediğim konu ise bu bayanın uzayan solo kahkahaları boyunca yanındaki beyefendiden artık susması yolunda, böğrüne ve ayaklarına aldığı darbelerdi. Bu şiddete bazı seyircilerin bayanın dışarı çıkartılması yolunda uyarıları da katılmaya başlayınca rahmetli Zeki Alasya dakikalarca sessizce beklediği sahnede ağzını ilk defa açtı ve biraz da sertçe konuşarak bayanın rahat bırakılmasını istedi. Sonunda bayanın gülmeleri kesildi ve oyun başlayabildi.

İşte sonunda en doğrusu rahmetli Zeki Alasya tarafından yapılmıştı. Oraya gelenler gülmeye gelmişlerdi ve oyuna gelenlerin fazladan iki üç dakika daha gülmelerinin ne gibi tepki görecek tarafı olabilirdi?

Mekanın Cennet olsun, Zeki Alasya.

Yorumlar kapatıldı.